еМагазин

Tag : заплена

Балкан

Во Тирана затворена фабрика за месо, одземени 528 кг месни производи

Редакција
Фабрика за месо е затворена во Тирана, при што се запленети 528 килограми месни производи произведени во нехигиенски услови. Во полициската акција насловена „Rotten meat“...
Балкан

Во Србија запленети 23 тони шверцувано месо од Бразил

Редакција
Српската ветеринарска инспекција заплени и уништи 23 тони јунешко месо, кое во Србија било прошверцувано од Бразил. Како што објави „Политика“, запленетото шверцувано месо требало...
Свет

Бразилската полиција заплени 1,3 тони кокаин

Редакција
Бразилските власти соопштија дека во пристаништето Сантос откриле и заплениле 1,3 тони кокаин, на брод кој пловел под италијанско знаме. Дрогата била скриена во два...