еМагазин

Tag : заразени

Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 168 заразени со корона вирусот од 1.470 тестирања, најголем број во Скопје 83

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2,...
Балкан

Во Грција повеќе позитивни туристи на корона вирусот од патните мрежи, отколку од авиолиниите

Редакција
Ме загрижува одредената опуштеност, но од друга страна со смиреност и професионалност и со план ќе се справиме, чекор по чекор со било која ситуација...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 163 заболени од корона вирусот од 1.794 тестирања, најмногу во Скопје 87

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-87, Куманово-7, Дебар-2,...
Македонија

Четворица новозаболени од корона вирусот во Куманово

Редакција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира четири новозаболени лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Еден пациент...
Македонија

Во Дебар за една недела 20 случаи на заразени од корона вирусот

Редакција
Во последното деноноќие во Дебар регистриран е еден новозаразен со Ковид-19, што е 20-ти случај во изминатата недела. Од почетокот на пандемијата односно од појавата...
Македонија ТОП СТОРИИ

По подолг период бројката на заразени со корона вирусот под 100 и изнесува 78, во Скопје 26

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4, Дебар-1,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 147 заразени од корона вирусот од 1.296 тестирања, најмногу во Скопје 64

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.296 тестирања, а регистрирани се 147 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-8, Штип-6,...
Балкан

Поради зголемениот број на заразени од корона вирусот, се одложуваат молитвите, литиите и другите собири на СПЦ во Црна Гора

Редакција
Епископскиот совет на Српската православна црква во Црна Гора денеска ја информира јавноста дека поради епидемиолошката состојба во земјата се одложуваат сите молитви, литии и...
Македонија

Минатата недела во Охрид 50, во Струга 52, а во Дебар 13 нови случаи на заразени со корона вирусот

Редакција
Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 165 лица заразени со корона вирусот, најмногу во Скопје 71

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1,...