еМагазин

Tag : здравствени установи

Македонија

Избрани нови директори на две клиники

Редакција
Министерството за здравство информира дека по објавените јавни конкурси за именување директори во јавни здравствени установи, заклучно со вчера (6.11) се назначени нови директори во...