еМагазин

Tag : Зекир Рамчиловиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се спасат ли од затвор Канческа, Авировиќ, Кочан: На Комисија експресно поминаа измените на КЗ

Редакција
Денеска собраниската Комисија за политички систем по брза постапка, без преставниците на ВМРО ДПМНЕ ги усвои измените на Кривичниот законик (ЗК), во првото читање, предложени...
Македонија

Изготвен предлог-законот за амнестија: Што содржи?

Редакција
Подгрупата за помирување во Собранието изготви предлог-закон за амнестија што денеска ќе биде доставен до копретседавачите на Комисијата, за тој што побрзо да биде донесен....