еМагазин

Tag : Зекири

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ексклузивни фотографии од свадбата на пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири

Редакција
Пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизијата Алсат-М, каде Зекири порано работеше како новинар и беше...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на…

Редакција
Македонското Собрание станува сериозна конкуренција на продукцијата во Холивуд. Филм, сценарио, актер, глума… се најчестите зборови кои во јавноста и на социјалните мрежи се користат...
Македонија

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија?

Редакција
Медиумите на албански јазик шпекулираат дека актуелниот пратеник и потпреседател на СДСМ, поранешниот новинар Мухамед Зекири е можен консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија....
Македонија

Зекири заврши со сведочењето за насилството во Собранието, утре ќе сведочат Тодоров, Заев и Спасовски

Редакција
Пратеникот Мухамед Зекири кој денеска сведочеше за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија посочи дека на обвинителната клупа меѓу обвинетите...
Македонија

Сведочеше Зекири: Ѓорчев и Тодоров сака да ги одбранат колегите од СДСМ и ДУИ од толпата

Никола Осило
Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири, кој денеска сведочи за настаните од 27 април, рече дека бил во една од кабините за превод во галеријата на...