еМагазин

Tag : земји

Македонија ТОП СТОРИИ

Унгарија е последна: Кои земји не го ратификувале протоколот за членство на Македонија во НАТО?

Редакција
Унгарија е последната земја што го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО. Прва Протоколот го ратификуваше соседна Грција, а потоа и Словенија, Албанија,
Бизнис ТОП СТОРИИ

Грција e трет најголем трговски партнер на земјава

Никола Осило
Со вкупен обем на трговска размена од 58,2 милиони евра Грција во јануари, годинава се најде на третото место на листата најголеми трговски партнери на
Свет

Македонија побезбедна од САД: Исланд е најбезбедна земја во светот

Редакција
Исланд е најбезбедна земја во светот, според листата на њујоршкиот магазин „Глобал Фајненс“, додека Македонија е рангирана на 59-то место меѓу 128-те држави опфатени со
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе стане ли Македонија „Северна Македонија“: Кои други земји го смениле името

Редакција
Се понеизвесно станува дали уставните измени, (меѓу кои и промената на името од Македонија во Северна Македонија), кои се предвидени со договорот со Грција, ќе