еМагазин

Tag : земјоделие

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Цветан Трипуновски, кој ВМРО-ДПМНЕ го предлага за заменик министер за земјоделство

Редакција
Цветан Трипуновски е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во техничката влада.. Тој веќе има работено во Министерство за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за Ацо Спасеновски, како министер за земјоделство овозможил незаконска исплата на 7,3 милиони денари

Редакција
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот министер за земјоделство, Ацо Спасеновски. Спасеновски се товари за злоупотреба на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пријавил и трактор: Каков имот поседува министерот за земјоделие Димковски

Редакција
На веб страната на Државната комисија за спречување на корупција е објавен анкетниот лист на новиот министер за земјоделие, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски. еМагазин...
Македонија

Одлуките за исплата на субвенции за лозарите се донесени пред распишување на изборите, реагира Платежната агенција

Редакција
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, преку соопштение ја информира јавноста дека обештетувањето на лозарите по основ на долгот што винарските визби...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мерцедесот Ви легна“: Твитер за пренамената на комбиња од земјоделие во возила за брза помош

Редакција
Најавата дека осум комбиња на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, кои се неупотребувани, а се стари неколку години ќе бидат пренаменети во возила на брзата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Уапсени поранешни министри. Ако се по барање на СЈО пуштете ги со време„: Твитер се „вжешти„

Редакција
Бројни реакции по социјалните мрежи по информацијата дека неколку поранешни министри и заменик министер за земјоделие, шумарство и водостопанство се приведени на распит во Кривичниот...
Македонија

Димовски за „Фокус“: „Слушнав дека полицијата ме бара, знаат каде можат да ме најдат“

Редакција
Поранешниот министер за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Димовски во изјава за Фокус вели дека пред малку бил информиран дека полицијата го бара. „Ми се јавија...
Македонија

Телма: Приведени поранешни министри за земјоделство

Редакција
Телевизијата Телма објави дека четворица поранешни министри и заменици за земјоделие, шумарство и водостопанство утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Љупчо Николовски:  Како “бунтовникот со причина“ стана министер

Петре Димитров
Многу благодарно е кога еден човек има можност да направи промени, кои ќе донесат бенефит за многу граѓани, посебно за некој кој растел со такви...