еМагазин

Tag : земјотреси

Бизнис

Имаме ли квалитетни градби кои ќе преживеат земјотреси

Редакција
Природните катастрофи, како што се земјотресите се појави кои што не може да се предвидат, но она што можеме да го предвидиме и да влијаеме...
Локално

Серија земјотреси почувствувани во Битола, епицентарот во Грција

Редакција
Серија земјотреси чии епицентри припаѓаат на пограничното епицентрално подрачје Битола – Лерин во соседна Грција се регистрирани вчера и во текот на денешниот ден, соопшти...
Македонија

Тлото не се смирува: Серија земјотреси со епицентар во Корча, почувствувани во Охрид, Струга и Ресен

Редакција
Утрово е регистрирана серија земјотреси чии епицентри се наоѓаат на 180 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија и потекнуваат од епицентралното подрачје Корча. Најсилниот...