еМагазин

Tag : зеолит

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

АХВ: Откриено олово во јагоди и кадмиум во марула и спанаќ

Никола Осило
Во една мостра замрзнати јагоди по потекло од Србија и во производот „зеолит“, што се продава како додаток за исхрана, е утврдено зголемено присуство на