еМагазин

Tag : згадување

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Најмалку се вложува во заштита на воздухот од загадување

Никола Осило
Државата мора да најде начин да ги примора компаниите повеќе да вложуваат во заштита на воздухот од загадување, бидејќи податоците на Државниот завод за статистика...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ветрот и се насмеа на власта: Излезете надвор, во Скопје се дише

Никола Осило
Не поминаа ниту 24 часа откако власта поради аларматното загадување издаде препораки до граѓаните да седат дома, а во Скопје утрово ветрот го растера загадениот...