еМагазин

Tag : Жак Ширак

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Светски лидери му одадоа почит на Жак Ширак: Со „Марсељезата“ испратен експретседателот на Франција

Никола Осило
Повеќе светски лидери, меѓу кои и рускиот претседател Владимир Путин и поранешниот американски претседател Бил Клинтон денеска присуствуваат на погребот на поранешниот француски претседател Жак...