еМагазин

Tag : Жан Моне

БАШ НИ Е ЌЕФ

Новинарот на „360 степени“ Јовановски ја доби наградата „Жан Моне“ за најдобра сторија

Редакција
Новинарот на „360 степени“, Зоран Јовановски – за најдобра новинарска сторија, фоторепортерот во весникот „Вечер“, Наке Батев – за најдобра репортерска фотографија и Столе Марковски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема меѓупартиски компромис: Откажана претстојната рунда дијалог во рамки на процесот “Жан Моне“

Редакција
Претстојната рунда разговори во дијалогот “Жан Моне“, што требаше да се одржи на 28 февруари и 1 март во Скопје, е откажана поради неможноста да...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Прогласени добитниците на наградата „Жан Моне 2018“

Редакција
Делегацијата на Европската унија во партнерство со Советот за етика во медиумите ја доделија наградата Жан Моне за најдобра новинарска сторија и најдобра репортерска фотографија...