еМагазин

Tag : жени

Македонија

Куновска: Жените од ВМРО-ДПМНЕ самопрогласени жртви

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил се осврна на оставките од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ....
ЖИВОТ

Седумдесет убиства на жени за осум години, фемицидот се уште не дефиниран како кривично дело

Редакција
Во периодот од 2008 до 2016 година во Македонија се случиле вкупно 70 убиства на жени. Со оглед на тоа што институциите не препознаваат податоци...
Локално

Групна тепачка меѓу жени во Шуто Оризари

Никола Осило
На 24.08.2018 година во 23,55 часот во Полициска станица Чаир, Б.С.(46) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 19,30 часот додека била во нејзиниот дом...
18+

Голем број на жени сакаат групен секс

Редакција
Познатиот сексолог Емили Морс низ нејзината пракса ги запознала потребите на жените во сексот. Според нејзе, дури 81 отсто од жените фантазираат партнерите за време...