еМагазин

Tag : жичарница

Локално

Од утре Жичарницата на Водно ќе работи до 17 часот

Никола Осило
Од утре почнува зимското работно време на Жичарницата на Водно. Како што соопшти ЈСП – Скопје, Жичарницата ќе работи од 10 до 17 часот. Последното...
Локално

Жичарницата на Водно утре нема да работи

Редакција
Утре, четврток (30.05.2019 година), поради одржување на „Алпинистичка вежба-Водно 2019“, Жичарницата на Водно нема да работи до 12 часот. Автобусите што сообраќаат кон Средно Водно...
Локално

Жичарницата на Водно од денеска работи до 18 часот

Никола Осило
Жичарницата „Милениумски крст“ од денеска ќе работи до 18 часот, согласно утврдениот возен ред. Работното време ќе биде од 10 до 18 часот, при што...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Се поголем број на луѓе ја користат жичарницата, лани продадени 166.791 билети

Редакција
Жичарницата, со која стопанисува ЈСП „Скопје“, успешно ја заврши 2018 година. Утврден е зголемен број на продадени билети и приход во споредба со 2017 година....
Локално

Жичарницата на Водно од понеделник ќе работи до 18 часот

Редакција
Жичарницата „Милениумски крст“ од 1 април ќе работи до 18 часот, согласно утврдениот возен ред. Работното време ќе биде од 10 до 18 часот, при...