еМагазин

Tag : жирафи

ЖИВОТ

(Фото) Министерката Царовска со синчето ги хранеше жирафите во Зоолошка

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска заедно со своето синче ги хранеше жирафите во скопската Зоолошка градина. Таа даде подршка на кампањата „За...