еМагазин

Tag : Жозеф Дол

Македонија

Богданов за емисијата „360 степени“: Жозеф Дол неколку месеци наназад реагираше до ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов кој се залага за реформи во партија за емисијата „360 степени“ на телевизија „Алсат“ откри дека лидерот на Европската народна...
Македонија

Европската Народна Партија не разговарала за исклучување на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На предсамитот на Европската Народна Партија (ЕПП), шефовите на држави и влади и шефовите на партии членки на најголемата европска партија разговарале за исклучувањето на...