еМагазин

Tag : Зијадин Села

Македонија

Зијадин Села: Да видиме колку длабоко ДУИ е влезена во местење судии и обвинители

Редакција
Претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села од редовниот состанок на централното раководство што се одржа во Тетово во изјава за медиумите ги коментираше актуелните...
Македонија

Села: СЈО треба да продолжи со работа, иако досега ја нема исполнето целта за која е формирано

Редакција
Зијадин Села, лидерот на Алијанса за Албанците, смета дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) треба да продолжи со работа како што е формирано и за целите...
Македонија

Села не се изјаснува за уставните измени, денеска ќе се сретне со Заев

Редакција
Заинтересираноста на НАТО Македонија да стане членка на Алијансата како многу важен сегмент и за регионалната стабилност, за стабилизација на регионот, е пораката која му...
Македонија ТОП СТОРИИ

Села за Законот за амнестија: На 27 април ме убија еднаш, сега ме убиваат повторно

Редакција
Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, кој се здоби со најсериозни повреди за време на насилството во Собрание денеска не гласаше за донесување на...
Македонија

Зијадин Села за повикот на Заев за простување: Не си цар, туку премиер

Редакција
Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села се огласи на Фејсбук, за повикот на премиерот Зоран Заев за помирување и простување за насилството во Собранието...
Македонија

Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот

Никола Осило
Алијансата за Албанците ќе го поддржи претстојниот референдум закажан за 30 септември, одлучи денеска Централното собрание на партијата. Според лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин...