еМагазин

Tag : знамиња

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Во Мала станица ќе биде изложен мултимедијалниот проект „Имагинарни знамиња“

Редакција
Во среда на 11 ноември 2019 година во 20.00 часот во мултимедијалниот центар Мала станица при Националната галерија на РС Македонија ќе биде изложен мултимедијалниот...
Македонија

Од Владата велат дека Законот за употреба на знамињата треба да го почитуваат сите

Редакција
Се што е утврдено во Законот за употреба на знамињата треба да го почитуваат сите, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски. По настанот во Охрид...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Американски знамиња, песни и ора: Како Косоварите го прославија формирањето на војска на Косово

Редакција
Со песни и ора и многу американски знамиња, жителите на Косово вчера го прославија формирањето на војска на Косово и покрај противењето на Европската Унија,...