еМагазин

Tag : Зоки Кичеец

Македонија ТОП СТОРИИ

Зоран Милески – Кичеец осуден на три години затвор за „Рекет“

Редакција
Казна затвор од три години за примање награда доби Зоран Милески – Кичеец, третообвинетиот во случајот „Рекет“, кој вчера на почетокот на судењето го призна...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе биде ли Зоки-Кичеец сведок против Боки 13 и Катица Јанева во случајот „Рекет“?

Никола Осило
Лавина реакции во јавноста предизвика вчерашната информација дека второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор откако вчера судија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Зошто Боки 13 и Зоки Кичеец добија нови 30 дена притвор за „Рекет“

Редакција
Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец) осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена, соопшти Кривичниот суд во Скопје....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прво Зоки-Кичеец, па Катица Јанева: Коинциденција или смислен потег?

Никола Осило
Македонската јавност конечно го дочека денот кога специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе даде исказ во Јавното обвинителство во врска со аферата „Рекет“, која веќе...
Македонија

По Боки 13 и Зоран Кичеец завршил во болница

Редакција
По Бојан Јовановски– Боки 13 и Зоран Милевски-Кичеец посетил болница, објави телевизијата Телма. Според Телма попладнево Милевски од затворот во Шутка бил спроведен на Клиниката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Запленет е глисер на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоки Кичеец

Редакција
По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот...
Македонија

Кривичниот совет ги одби жалбите: Боки 13 и Зоки Кичеец остануваат во притвор

Никола Осило
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје ги одби жалбите за притвор на Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец. Како...
Македонија

Уапсени Боки 13 и Зоки Кичеец

Редакција
Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, денеска е уапсен на граничен премин, објави Плусинфо. Во истиот случај, во Скопје, уапсен е и Зоран...