еМагазин

Tag : Зоран Ангеловски

Македонија

Годинава со судски налог биле прислушувани 369 лица

Редакција
Во 2019 година заклучно со септември, Оперативно-техничката агенција (ОТА) технички посредувала во активирање на мерката за следење на комуникациите вкупно во 369 комуникации, вели директорот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Зоран Ангеловски, првиот директор на ОТА, која ќе го следи прислушувањето

Редакција
Зоран Ангеловски е првиот директор на новоформираната Оперативно техничката агенција (ОТА), која ќе има задача да го следи прислушувањето, кое повеќе нема да биде во Управата...
Македонија

Директорот на ОТА тврди дека нема да ни се повторат „бомбите“

Редакција
Оперативно-техничката агенција ОТА од денеска почна со работа, а директорот Зоран Ангеловски потенцираше дека Агенцијата ќе работи во согласност со позитивните законски регулативи. „Ве уверувам дека...
Македонија

Зоран Ангеловски избран за директор на ОТА

Редакција
Зоран Ангеловски е избран за директор на новата Оперативно-техничка агенција (ОТА). Тој е избран едногласно со 83 гласа „за“, и со двотретинско мнозинство. Неговиот мандат...
Македонија

Зоран Ангеловски ќе биде директор на ОТА

Редакција
Зоран Ангеловски треба да биде именуван за директор на Оперативно техничката агенција ОТА, потврди министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета на општина...