еМагазин

Tag : Зоран Милевски-Кичеец

Македонија

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Редакција
Јавното обвинителство (ОЈО) за случајот со Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец поседува аудио и видео снимки, информираше јавната обвинителка Вилма Русковска по завршувањето на нивниот распит...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор од 30 дена за Боки 13 и Зоран Кичеец

Редакција
Кривичниот суд синоќа им одреди 30 дневен притвор на Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец. Јовановски и Милевски од страна на Јавното обвинителство се сомничат дека сториле кривично...