еМагазин

Tag : Зоран Милевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец

Никола Осило
Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е јавниот обвинител или обвинители со кои „рекетирале“ Боки13 и Кичеец?

Редакција
Едно од клучните прашања по приведувањето на Бојан Јовановски (Боки13) и Зоран Милевски – Кичеец на кое јавноста чека брз одговор е на кој обвинител се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 осомничен за перење пари: Со 1,5 милиони евра кои ги зел како мито, си купувал скапа облека и плаќал одмори

Редакција
Обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Рускоска од Јавното обвинителство денеска на прес-конференција објаснија зошто се уапсени Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец и истовреме побараа притвор за...