еМагазин

Tag : Зорица Заева

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев со сопругата на прием кај Меланија и Доналд Трамп

Редакција
Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица денеска беа на прием кај американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама на САД, Меланија Трамп. „Чест и
ЖИВОТ

(Фото) Заева: Девојките и жените имаат апсолутно еднакво право да напредуваат во нивните работни кариери

Редакција
На покана на романската премиерка Виорица Данчила, а во рамки на претседавањето на Романија со Советот на ЕУ, Зорица Заева, сопругата на премиерот, учествуваше на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Заева, Шекеринска, Царовска, Пендаровска на аукција донираа средства за жртвите на семејното насилство

Редакција
Сопругата на премиерот, Зорица Заева, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и сопругата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, Елизабета учествуваа на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев и Ципрас на ручек во познат скопски ресторан, подоцна дојдоа Заева и Базиана

Редакција
Премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас и грчката делегација вчера беа на ручек во ресторанот „FOUR“ кој се наоѓа во рамките на хотелот „Парк хотел
ЖИВОТ

(Фото) Заева и партнерката на Ципрас на прошетка на Кале

Редакција
Археологот и директорка на ХАЕМУС, Василка Димитриовска е официјален водич на сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица и партнерката на Алексис Ципрас, Бети Базиана во
ЖИВОТ

Партнерката на Ципрас во Скопје ќе има посебна програма со Зорица Заева

Редакција
Во Скопје заедно со грчкиот премиер Алексис Ципрас пристигна и неговата партнерка, Перистера Бети Базиана. Базиана, која со Ципрас е во регистрирано партнерство е инжинер
ЖИВОТ

(Фото) Дадар ја „среди“ Катица Јанева

Редакција
Познатиот скопски стилист Александар Билјановски – Дадар ја „среди“ и специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Тој објави и заедничка фотографија на неговиот Фејсбук профил. Неодамна
ЖИВОТ

(Галерија) Традицијата продолжува: Заеви ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско

Редакција
Премиерот Зоран Заев, заедно со сопругата Зорица Заева, денеска по повод празникот Божик ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во
ЖИВОТ

(Галерија) Заева им подари новогодишни пакетчиња на дечињата од Клиниката за детски болести

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева денеска ги посетила дечињата од Клиниката за детски болести на кои им подарила пакетчиња. „Со новогодишните пакетчиња, подарок
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Семејството Заеви дадоа поддршка на модната ревија на децата со попреченост

Редакција
Во хотелот „Вила парк“ во Струмица, по втор пат се одржа модната ревија „Убави сме, свои сме“ на која што учествуваа деца со попреченост од