еМагазин

Tag : зорица

ЖИВОТ

Паричката во фамилијата Заеви, кај Зорица

Редакција
Паричката во фамилијата на поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев, се паднала кај неговата сопруга Зорица. Тие двајцата вчера традционално за Божик го...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) И ќерката на Заев го пречека папата Франциск

Редакција
На дочекот на папата Франциск во Владата, на македонскиот премиер Зоран Заев му превеа и неговата сопруга Зорица, но и ќерката Александра, која за прв...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев со сопругата Зорица, на богослужба за Велигден во „Свети Григориј Палама и Димитриј“

Редакција
Премиерот Зоран Заев синоќа, заедно со своето семејство го дочека Христовото воскресение – Велигден, во црквата „Свети Григориј Палама и Димитриј“ во Струмица. -Сакам да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО/ФОТО) Каде вечераа Заев и Ципрас со сопругите

Редакција
Грчкиот премиер Алексис Ципрас и грчките медиуми „открија“ каде гостинот синоќа вечерал заедно со македонскиот премиер Зоран Заев и сопругите Зорица и Бети, пренесува дописникот на еМагазин од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео + Фото) Заеви на Виенскиот бал во Скопје: Кој се им правеше друштво

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа со сопругата Зорица присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Друштво им правеа бројни бизнисмени, политичари,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќерката на Чавков: Ќе си лежи оној што ја измисли вилата на Халкидики

Редакција
Ќерката на Митко Чавков, поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Зорица на својот Фејсбук профил објави дека...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Зоран и Зорица Заеви на оперски бал во Виена

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев со сопругата Зорица синоќа беа дел од традиционалниот оперски бал во Виена. Заеви беа на балот како гости на австрискиот канцелар...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Семејството на Заев на патување во Франкфурт

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица и неговата ќерка Александра се на патување во Франкфурт, Германија. Александра објави фотографии од патувањето на нејзиниот Инстаграм профил....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев гласаше со сопругата Зорица и синот Душко

Редакција
Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска гласаше на избирачкото место 1730 во ОУ „Никола Вашцаров“ во Струмица. На гласањето дојде во придружба на...