еМагазин

Tag : Звонко Костовски

Македонија

„Таргет-Тврдина“: Мијалков го испрашуваше свиркачот Костовски за „бомбите“

Редакција
Во Кривичнот суд, во првиот дел од денешното рочиште за случајот „Таргет – Тврдина“, обвинетиот Сашо Мијалков вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски инженер во...
Македонија

Судење за „Таргет- Тврдина“: Сведокот Костовски вкрестено испрашуван од обвинетиот Јакимовски

Редакција
Со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од странана обвинетиот Тони Јакимовски во Кривичен почна рочиштето за предметот “Таргет-Тврдина” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Претходно...
Македонија

Свиркачот Костовски пред судот појасни како изгледа датотеката со логови на прислушувани лица

Редакција
Во Кривичен суд на „Таргет-Тврдина“, денеска се презентираа докази од хард дискот одземен од службениот комјутер на сведокот Звонко Костовски во кој има логови со...
Македонија

Свиркачот Костовски на Верушевски му предал само околу 5% од вкупно прислушуваните материјали во УБК

Редакција
Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Костовски, на прашање на обвинителката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Свиркачите Лазаревски и Костовски вратени на работа во МВР

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил соопшти дека “свиркачите“ Ѓорги Лазаревски и Звонко Костовски се вратени на работа во МВР. “Ѓорѓи...
Македонија

Случај „Таргет-Тврдина“: Како Лазаревски му ги предал „бомбите“ на Зоран Верушевски

Редакција
Првите документи ги изнесов на екстерен диск што Звонко Костовски ми го даде во ходниците на МВР, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски на денешното рочиште на...