еМагазин
Image default
Локално

Таксист со остар предмет се „расправал“ со колега

На 27.08.2018 година околу 04.50 часот во Тетово на автобуската станица, М.К.(55) со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на стомакот на Ф.А.(56) двајцата од Тетово, информира МВР.

Ф.А. бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” во Скопје. Причина е претходна расправија помеѓу двајцата такси возачи. По преземени мерки М.К. е пронајден и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во критична состојба е средношколецот прегазен во Штип: Неколку метри бил влечен по булеварот

Редакција

Ученик нападнал ученичка на час по физичко во угостителското училиште

Никола Осило

Расфрлани летоци и испишани графити за претседателските избори во Охрид

Никола Осило