еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019

Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2019 година.

Тамара како македонски претставник на Евросонг, оди втор пат, а претходно двапати била и како придружен вокал.

Во 2008 година, заедно со Врчак и со Адриан Гаџа во Белград ја испеа „Во името на љубовта“.

Во 2004 година, беше дел од придружните вокали на Тоше Проески во Истанбул, а во 2014 година исто така ги отпеа придружните вокали на сестра ѝ Тијана Дапчевиќ во Копенхаген, Данска.

Изборот за песна на Евровизија, се одржува од 14 до 18. мај во Тел Авив, Израел.

Фото: Тамара/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишува во изборната програма на Блерим Река: Нула проблеми со соседите, стабилна мултиетничка република

Редакција

(Фото) Нова продавница на Levi’s во Скопје Сити мол

Редакција

(Фото) Ники Минаж, Гучи Мејн, Бела Торн, Томи Дорфман и уште многу други дел од кампањата на Diesel Haute Couture

Редакција