еМагазин
Image default
Забава

Тамара ќе одржи концерт во Антички театар во Охрид

Авалон продукција со големо задоволство најавува дека Тамара ќе го одржи својот прв целовечерен концерт после Евровизија 2019, во организација на Авалон Продукција, во Охрид.

„Како локација го избравме охридскиот Антички театар затоа што е единствен уникатен простор во ко јшто сите концерти кои сме ги правеле таму, биле навистина незаборавно искуство како за публиката, така и за изведувачите.

Тамара ќе настапи со песните кои ја одбележаа нејзината кариера, од почеток па се` до извонредните настапи со „Proud“ околу финалето и во финалето на овогодишната Евровизија“, се вели во соопштението.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба утре (03.07) во 09 часот наутро онлајн и преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија, по следниве цени и категории: партер- 500 денари, silver Seats- 600 денари и golden Seats- 700 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Четврта сезона на „Арена“: Од новата сезона на „Арена“ победникот ќе освои 120.000 денари

Редакција

(Видео) Сара Мејс најави нова песна и видео-запис за „Црна капина“

Редакција

(Видео) Почина Марко Николиќ кој ја одигра легендарната улога на Гига Моравац во „Подобар живот“

Никола Осило