еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Тамара на Евровизија ќе пее со Мадона

Вечерва во Тел Авив, Израел се одржува финалето на Евровизија, а „друштво“ на натпреварувачите, меѓу кои е и нашата Тамара Тодевска, на сцената ќе им прави и поп кралицата Мадона.

За нејзиниот настап на Евровизија се шпекулираше со месеци, а договорот беше потпишан во последен момент.

Вечерва таа ќе настапи со две песни, култната “Like a prayer” и “Future” од нејзиниот нов албум, “Madam X”.

Медиумите шпекулираат дека за нејзиниот настап ќе „искешира“ од 1,5 до 2 милиони долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Ќе успее ли Тамара да го подобри резултатот на Елена Ристеска на Евровизија

„Тамара го сплоти повторно македонскиот народ„: Твитер реакции за влезот во финалето на Евровизија

(Видео) Тамара со прекрасен настап заслужено се пласира во финалето на Евровизија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„ИЦС-системи“ го доби тендерот за модернизација и одржување на јавното осветлување на општина Куманово вреден 4,6 милиони евра

Никола Осило

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ како една партија во однос на даночните политики

Никола Осило

„Нискоградба Битола“ го доби тендерот за изработка на колектор за фекално отпадни води за Бегова чешма вреден 233.000 евра

Никола Осило