еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Таневски, Македонецот кој дизајнира за Мерцедес: Институциите со „северна“ да не го користат моето име и дело

Македонскиот дизајнер на автомобили Славче Таневски, еден од најмладите членови на врвниот тим на дизајнери на Mercedes-Benz, на својот Фејсбук профил замоли владините институции кои во името содржат „северна“ да не го користат неговото име и дело.

„Ги замолувам сите владини институции кои во името содржат “северна” (а не се од Северна Ирска и Северна Кореја) во никој случај да не ги користат моето име и дело за било какви цели.

Не постоите за мене и јас не постојам за Вас. Чао пријатно!

Македонци, се надевам ќе го следите мојот пример! Споделете!“, напиша Таневски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Славче Таневски, македонскиот дизајнер за автомобили, премиерно во Женева го претстави своето ново дело

Фото: Фејсбук/Таневски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осудените за „27 април“ во притвор

Редакција

По отварањето на истрага од СЈО: Заев за сега нема да бара оставка од Османи

Редакција

Подгответе се за промена на времето: До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Редакција