еМагазин
Image default
Македонија

Судење за „Таргет-Тврдина“: Прислушувач се јавил кај прислушуваниот, наместо кај инспекторот

На денешното судење за „Таргет-Тврдина“, сведокот Звонко Костовски од УБК откри невообичаена грешка во процесот на нелегалното прислушување.

Тој изјави дека прислушувачите често се јавувале кај инспектори во УБК, така што еднаш се случило тој да се јави кај таргет што бил прислушуван.

Костовски денеска вкрстено одговараше на прашања на обвинетата началничка Надица Николиќ.

Помеѓу обвиниетите за овој предмет на СЈО е и поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судење за„Таргет-Тврдина”: Обвинетиот Мијалков го испрашуваше сведокот Костовски

Продолжуваат судењата за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши читањето СМС пораки во „Титаник“: „Давам пари на лица да частат по кафани, плус давам по 1.000 денари за глас“

Редакција

Стартот на судењето одложен за 2 часа: Новите адвокати во „ТНТ“ добија дополнително време за увид во предметот

Редакција

Документи со новото име граѓаните ќе добиваат откако МВР ќе направи набавка

Редакција