еМагазин
Image default
Бизнис

„ТАВ Македонија“: Од денеска почнува летниот распоред на летање

„ТАВ Македонија“ информираше дека од денеска почнува летниот распоред на летање

„Драги патници, од недела, 31-ви март, почнува летниот распоред на летање. Ве поврзуваме со 40 дестинации во Европа и светот, а од јули, со додавањето на Ларнака и Турку од Меѓународниот аеродром Скопје, ќе можете да летате до 42 дестинации“, пишува на фејсбук-страницата „ТАВ Македонија“.

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за купување печки на пелети?

Редакција

Општина Охрид вработува десет лица, плата до 33.420 денари

Никола Осило

МЕПСО ќе вложи 1,12 милиони евра во модернизацијата на трафостаницата „Прилеп“ и ќе замени со нова опрема што е во функција 40 години

Редакција