еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Тази датум не е датум“: Твитер реакции по средбата на Заев со Меркел

Средбата на македонскиот премиер Зоран Заев и германската канцеларка Ангела Меркел и епилогот по истата се главна тема на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партијата на Меркел ЦДУ: Нема потреба од нервоза, датум ќе има

Средба Меркел – Заев: Берлин ќе даде зелено светло за датум во септември

Канцеларијата на Меркел без детали за сребата со Заев

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Допрва ќе гледаме „валкана“ кампања за референдумот за името

Редакција

Твитер го „утепа“ министерот Дамјан Манчевски: „Дискриминирани биле они јадните“

Никола Осило

(Фото) Новиот пратеник на СДСМ, Филиповски во најприродно издание: Коњите на Галичник му се голема љубов

Силвана Жежова