еМагазин
Image default
Бизнис

ТЕ-ТО со долг од 20 милиони евра убедливо на врвот на листата должници на УЈП

Со долг од 1,2 милијарди денари (околу 20 милиони евра) по основ на неплатен данок на добивка ТЕ-ТО се најде на првото место на новата листа најголеми должници кон Управата за јавни приходи.

На второто место е компанијата Ел дон кастилло ангел, а на третото место Индустрија ел азтека.

Потоа следуваат Мотор коач индустрија и МЛ глобал италу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Звучни имиња на бизнисмени и фирми на новата листа должници на УЈП

Нова листа должници на УЈП: Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Интерпромет“ ја зголеми добивката за 678 отсто

Никола Осило

„Тиквеш“ го исплати откупеното грозје од бербата 2018

Редакција

Прилепска пиварница инвестира 2,3 милиони евра во основни средства за производство на пива и сокови

Никола Осило