еМагазин
Image default
Бизнис

„Технокомерц“ оствари добивка од 1,3 милиони денари

„Технокомерц“ АД Скопје деловната 2018 година ја заврши со добивка од 1.365.000 денари, што е намалување во однос на претходната година, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Расте јавниот долг на Македонија

Никола Осило

Државниот санитарен и здравствен инспекторат ќе се поднови со три моторни возила

Никола Осило

Под прашалник пензиите на илјадници осигуреници: ПИОМ не може да наплати придонеси вредни стотина милиони евра

Никола Осило