еМагазин
Image default
Бизнис

„Технолаб“ го доби тендерот за мерење на емисијата штетни материи од оџаците на РЕК Битола вреден 53.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) во државна сопственост по распишаниот тендер за мерење на емисија на штетни материи од оџаци (РЕК Битола) склучи договор со друштвото за технолошки, лабораториски испитувања, проектирање и услуги „Технолаб“ ДОО – Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.296.448 денари или околу 53.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прегрупирање во банкарскиот сектор: Шпаркасе си купува златна кокошка

Никола Осило

Фич го потврди рејтингот на Македонија – ББ со позитивен изглед

Редакција

Цените на горивата остануваат исти

Редакција