еМагазин
Image default
Бизнис

„Технометал Вардар“ во загуба од 65 милиони денари

„Технометал Вардар“ во периодот од 01.01.2018 година до 31.12.2018 година оствари загуба од 65 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на претходната година кога компанијата имала загуба во работењето од 310 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка Скопје ја зголеми добивката за 46,2%

Редакција

Aгенцијата „Standard and Poor’s” го потврди кредитниот рејтинг на Македонија, ББ- со стабилен изглед

Редакција

Во блок трансакција продадени акции од Скопска пивара за 5 милиони денари

Никола Осило