еМагазин
Image default
Локално

Во сообраќајна несреќа кај Пинтија загинаа две лица, телата предадени на обдукција

На 12.06.2019 година во 22.00 часот на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.С.(21) од с.Батинци, скопско и патничко возило „Пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Ѓ.(48) од Скопје, велат од МВР.

Двајцата возачи починале на местото на настанот.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле предадени за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охриѓанец физички нападнал полицајци

Никола Осило

Беровските средношколци ќе учат од интерактивни табли кои ги заменуваат кредите и зелените табли

Редакција

Кои се најдобри барови во Скопје за 2019

Редакција