еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Телекабел“ влегува на пазарот за мобилна телефонија, без обврзувачки договори

Компанијата „Телекабел“ информираше дека многу скоро ќе почнат со нова услуга, мобилна телефонија, а префиксот ќе биде 074.

„Интензивно работиме на последните подготовки и наскоро ќе бидат објавени пакетите кои ќе ги понудиме. Како и сите услуги до сега, нема обврзувачки договори“, велат од таму.

Новина во „Телекабел“ е што интернетот кој граѓаните го користат во основен пакет од 500 денари веќе е со двојно поголема брзина. Наместо досегашните 15 Mbps ,сега е со 30 Mbps.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата им додели апанажа на четворица бивши директори на државни институции

Никола Осило

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција

Продолжува прекинот на железничкиот патнички и товарен сообраќај

Редакција