еМагазин
Image default
Бизнис

„Телелинк МК“ го доби тендерот на ДЗС за набавка на апликативно решение за пробен попис вреден 140.000 евра

Државниот завод за статистика по распишаниот тендер за набавка на апликативно решение за пробен попис и попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија склучи договор со друштвото за проектно менаџирање и професионални услуги „Телелинк МК“ ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 8.673.000 денари или околу 140.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јавниот долг достигна 5,1 милијарди евра: Владата ќе продолжи да се задолжува

Никола Осило

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција

За тројца членови на Управниот одбор на УНИ Банка лани надоместоци од 555.000 евра

Никола Осило