еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Телесмарт Телеком“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за телекомуникациски услуги „тежок“ 374.000 евра

Агенцијата за вработување на РМ  по распишаниот тендер за набавка на услуги за пренос на податоци (широко-појасен пристап на интернет) за потребите на Агенцијата склучи договор со друштвото за телекомуникациски услуги „Телесмарт Телеком“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопј.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е  22.998.200 денари или околу 374.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откако играше на свадба со пиштол, Владата го разреши Џеват Исени

Редакција

„Март: Пошто го губиме статусот на УНЕСКО, притвор за Миле Јанакиески„: Твитер реакции

Редакција

Трета среќа: Владата ќе ги олеснува критериумите во повикот за субвенционирање на нискобуџетни авиокомпании

Редакција