еМагазин
Image default
Македонија

Телевизијата 1 ТВ го објави идентитетот на напаѓачот на Ременски на 27 април

Телевизијата 1ТВ објави дека Бојан Василевски е лицето што за време на насилството на 27 април во македонското Собрание прво довикувал до пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски со навредливи и недолични зборови, а потоа и физички ја нападнал.

Според 1 ТВ, Василевски е обвинет за кривично дело насилство, за што најниската казна е затвор од 6 месеци.

Телевизијата објави и фотографија од Василевски.

Фото: Ременски/Фејсбук/1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три нови случаи во Штип: Две текстилни работнички од иста конфекција и еден лекар заразени со корона вирусот

Редакција

Убава вест: 10 оздравени од Ковид-19

Редакција

Дане Талески наместо Стево Пендаровски ќе ги координира подготовките за членство во НАТО

Редакција