еМагазин
Image default
Бизнис

Телевизијата 1 ТВ сама си побара да оди во стечај

Поднесен е предлог за отварање стечајна постапка на телевизијата 1ТВ, објави ПресингТВ.

Предлогот бил поднесен на 13. овој месец, а информацијата ја потврдуваат и од Основен граѓански суд:

„Во врска со Вашето прашање Ве известуваме дека на ден 13.09.2019 година, поднесен е предлог за отварање стечајна постапка заведен под наш СТ-199/19. Предлогот е поднесен од страна должникот“.

Пред две недели телевизијата престана да емитува програма, со што се соочува и со одземање на дозволата, доколку не го продолжи емитувањето во наредните 30 дена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ассеко Сее“ го доби тендерот на Царинската управа за одржување и развој вреден 308.000 евра

Никола Осило

Фабрика Карпош оствари добивка од 3,3 милиони денари

Никола Осило

ЕДС го доби тендерот на МЕПСО за набавка на струја вреден 425.000 евра

Никола Осило