еМагазин
Image default
Бизнис

Телевизијата 1 ТВ сама си побара да оди во стечај

Поднесен е предлог за отварање стечајна постапка на телевизијата 1ТВ, објави ПресингТВ.

Предлогот бил поднесен на 13. овој месец, а информацијата ја потврдуваат и од Основен граѓански суд:

„Во врска со Вашето прашање Ве известуваме дека на ден 13.09.2019 година, поднесен е предлог за отварање стечајна постапка заведен под наш СТ-199/19. Предлогот е поднесен од страна должникот“.

Пред две недели телевизијата престана да емитува програма, со што се соочува и со одземање на дозволата, доколку не го продолжи емитувањето во наредните 30 дена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Виз ер: За овие седум години, не сме имале летови до Полска

Редакција

Генералниот секретаријат на Владата распиша тендер за набавка на информатичка опрема вреден 108.000 евра

Никола Осило

Владата ја забрани работата на текстилните и кожарските фабрики во Штип, во претстојните три дена

Редакција