еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телевизиите 24, Сонце и Наша лани во минус

Трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша лани работеле со загуба (33,45 милиони денари), се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2018 година.

„Најголема била загубата на ТВ Сонце (19,57 милион денари).

ТВ 24 Вести и ТВ Сонце од 2014 година наваму, секоја година прикажувале негативен финансиски резултат“, стои во анализата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од сателитските телевизии најгледена 24 ТВ

Колку вработени има во телевизиите 24, Наша и Сонце?

Колкави трошоци лани имале телевизиите 24, Сонце и Наша

Колкави приходи лани оствариле телевизиите 24 Вести, Наша и Сонце

Фото: ССК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Прв пат: Камерите во Маврово „уловија“ три риса за триесет секунди

Редакција

13 нови вработувања во ТЕЦ Неготино, плати до 37.060 денари

Редакција

Што пишува во биографијата на Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за домашни инвестиции

Редакција