еМагазин
Image default
Македонија

Телма: Тинејџер е креатор на „Јавна соба“, МВР ги обезбедила телефонските броеви на над 7.000 членови на групата на Телеграм

Телевизијата Телма објави дека полицијата влегла во трагата на администраторот на групата „Јавна соба“ на апликацијата „Телеграм„ во која се споделува порнографски материјал и од малолетнички, но и дека ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови на групата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каква апликација е Телеграм, преку која македонски средношколци споделуваат порнографски материјал од малолетнички

Се бараат администраторите на групата на Телеграм: Родителите чии девојчиња биле злоупотребени да пријават

Кој е виновен, девојчињата што испраќале фотографии, родителите или тие што ги споделуваат: Твитер реакции за групата на Телеграм

А1он: И политичари и бизнисмени во групата на Телеграм каде што се споделува порнографија

Фото: Радио МОФ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Адвокатот на Јанева, Павлески смета дека таа е жртва на “Рекет“

Редакција

А1он: „Пајакот“ нема кривично да одговара за нападот на полицајката

Редакција

Продолжуваат судењата за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

Редакција