еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Температурни шокови: Од утре постудено, пад на температурата за десет степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса, од утре до четврток ќе има зголемена облачност, во западните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека ќе  дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе се намали за околу десет степени во однос на денешната.

Од петок утринските температури на места ќе се спуштат и под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сергеј Варошлија не смее да користи фотографии од социјалните мрежи без согласност, утврди ДЗЛП

Редакција

Регистрирани 126 нови случаи со мали сипаници

Никола Осило

#СлушниЈА: Стави крај на насилството врз жени и девојки – започна кампањата „16 дена активизам против насилство врз жени и девојки“

Редакција