еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 10,7 милиони евра: Министерството за здравство купува вакцини

Министерството за здравство распиша оглас за повеќегодишна набавка на дваесетина видови вакцини за континуирана имунизација и вакцини по епидемиолошки индикации на населението во Република Македонија за период јуни 2018-јуни 2020 година.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 661.025.466 денари или околу 10,7 милиони евра, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарн избори, оставка на Заев и формирање техничка влада

Редакција

„Мотиви“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за привремени вработувања вреден 4,6 милиони денари

Никола Осило

Светска банка предвидува економски раст од 2,5 проценти за годинава

Редакција