еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 15 милиони евра: Кои се деветте компании кои ќе ги поправаат државните патишта?

Јавно претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за поправка и рехабилитација на државни патишта склучи договори со следниве девет компании: Бетон Скопје, Жикол, Битем, Ве-група, Пелагонија Гостивар, Ескаватори-МК, Гранит, Илинден Струга и Вато Студеничани.

Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 944.000.000 или околу 15 милиони евра.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Места низ Македонија идеални да се посетат со велосипед

Никола Осило

Сопругата на Јанакиески: Донесете го Груевски и нека одговара за неговото бегство, а не заради него во притвор да лежат недолжни луѓе

Редакција

Објавена снимка за која се тврди дека се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, тепа човек во општината

Редакција