еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 195.000 евра: МВР купува летни панталони за полицајците

Министерството за внатрешни работи на РМ распиша тендер за набавка на летни панталови за припадниците на полицијата.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 12.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер „тежок“ 225.000 евра: МВР купува возила за транспорт и брзо распоредување

„Винер“ го доби тендерот за осигурување на вработените во МВР вреден 51 милион денари

„Триглав осигурување“ го доби тендерот за осигурување на воздухопловите на МВР вреден 42,2 милиони денари

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот имаат Пендаровски, Река и Силјановска

Редакција

(ВИДЕО) Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ е за предвремени парламентарни избори

Редакција

Твитер „полуде“ по новата книга на Груевски: „Гепекот беше мал ама надежта голема“

Никола Осило