еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 2,5 милиони денари: Агенцијата за лекови купува три автомобили

Агенцијата за лекови и медицински средства распиша тендер за набавка на три моторни возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.542.372 денари.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Кои се најдобрите хотели за планински туризам во Македонија

Редакција

ГА-МА купува телеметриски систем за гасоводот за 53.000.000 денари

Никола Осило

(Видео) Феноменален дочек на хероите кои со Рено 4 од Стојаково отпатуваа до Ница

Никола Осило